PŘÍBĚH NAŠEHO HUDEBNÍHO SPOJENÍ

HUDBOU OTEVÍRÁME SVOU MYSL A SRDCE -  HRAJEME SI S TÓNY 

někdy sólo, jindy duo, nebo trio, ale v  kvartetu jsme spojeni v celek  - JeToJedno 

Všechno a všichni dohromady - tvoříme jednotu bytí a žití na Zemi a jednotu s celým vesmírem. To je ono spojení JeToJedno, zároveň je to i jistý přístup k experimentování s naším hraním, improvizací a hudební tvorbou.

Tím je skoro vše řečeno - sice hodně zkráceně, ale to je jedno: -)

U vzniku hudebního uskupení JeToJedno se spojili v roce 2015 dlouholetí přátelé a to z 2/3 ze skupiny LISOPEA (2004) a ze 3/6 ještě staršího hudebního uskupení BLUE APPLES (1996).

Míra Balán, Jana Kohlová a Dušan Lapáček cítili že "JE TO JEDNO" i jak se budou jmenovat, hlavně když budou dělat to co je baví (což je hudba v různých podobách) s radostí a chutí. Tvořit, hrát si a improvizovat v přítomném okamžiku teď a tady a nechat věci plynout.  I tak se dělo do srpna 2020, kdy náhle Míra odešel na "druhou stranu" a my stáli před rozhodnutím zda hrát bez Míry. A tu vesmír přivedl k Janě a Dušanovi Roberta Svobodu. Muzikanta jehož hra na piáno dodala skupině nové harmonie a postupem času i chuť dál hrát a být při tom svobodný (i s Robertem: -), dělat radost sobě a druhým - vždyť všechno dohromady " je to jedno" a světlo a mír v duši lidem prostě sluší.

2021

A tak jak jde čas a věci se mění, tak z tria se stává v roce 2021 kvarteto.

Setkání Míly Krejsové a Dušana na jednom "jamu na Vidláku" bylo natolik inspirativní a vzájemně silné, že máme tu čest hrát s houslistkou, jejíž procítěná hra se srdcí dotýká.

Míla se s námi pustila do neprobádaných a inspirativních improvizací a určitě se všichni posluchači mají na co těšit. 


****************************************** 

Jana Kohlová

zpěv, perkuse, tibetská mísa, salašnická fujara a další muzikoterapeutické nástroje

Míla Krejsová

housla, zpěv

Robert Svoboda

klavír, perkuse, zpěv

Dušan Lapáček

                                    akustická kytara, irské bouzouki, zpěv, klavír, perkuse  
 © 2021 JeToJedno - všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky